Info o projektu, FAQ, reklama...SMS brána, adresář vašich čísel...nově přidané odkazyobchody.cz (návrat na úvod)přidání nového nebo editace existujícího záznamuvyhledávání jmen a dat svátkůnejsledovanější a certifikované obchody a služby
 Menu

 O tvůrcích systému
 Pár slov partnerům
 Odpovědi na dotazy
 Kontakt
 Autorská práva

 Pro obchodníky
 Reklama
 Placené služby

 Pro média
 Tiskové zprávy

 Kariéra - nová místa
 

 Přidej si ikonku
 obchody.cz seznam českých obchodů

 

  Informace

O tvůrcích systému

Projekt se zrodil na konci roku 1999 ve studiu areal.cz(.com), které v té době již mělo za sebou stovku hotových webů a několik projektů (firemní stránky www.areal.com ) Na projektu obchody.cz se podílí celý tým studia areal.cz(.com). Všem patří dík za aktivní přístup, vývoj, kvalitu a zároveň rychlost. Všechny nás spojuje nadšení pro Internet.


Pár slov našim partnerům

Poděkování návštěvníkům
Těší nás, že Vám systém slouží ke spokojenosti a že nás pravidelně navštěvujete. Protože nám jde o stálé zlepšování systému, zašlete nám své kritické připomínky, postřehy a náměty. K tomu slouží náš dotazník.

Majitelům a správcům obchodů
Jde nám o každý obchod a službu, která může být našim návštěvníkům a vašim zákazníkům užitečná. Pokud se chcete na Internetu prezentovat více, získat více zákazníků, potom informace najdete zde.

Děkujeme všem za podporu i za kritiku.


Odpovědi na časté dotazy - FAQ

  1. Co jsou obchody.cz ?
  2. Co zde najdu ?
  3. Jak snadno najdu, co hledám ?
  4. Co mi přinese registrace mého obchodu ?
  5. Jak vložit obchod zdarma ?
  6. Jak získat výhodu lepšího vyhledání ?
  7. Jak získat rozšířený Zápis Plus zdarma ?
  8. Nenašel jsem, co jsem hledal. Co s tím ?
  9. Jak editovat záznam nebo přidat nový obchod firmy ?
10. Mám jiný dotaz

1. Co jsou obchody.cz
Obchody.cz jsou určeny především zákazníkům pro rychlejší a snadnou orientaci na trhu zboží a služeb v ČR. Tato aplikace umožňuje vyhledávání nejen v elektronických (Internetových) obchodech, ale i v reálných obchodech v celé ČR podle nejširšího množství kritérií (kategorie, zboží, místo, obchodní značky, názvy apod.) Aplikace OBCHODY.cz jsou provozovány na serveru areal.cz a spravovány studiem areal.cz. Projekt byl vytvořen pro podporu obchodu a především elektronického obchodu v ČR. Jednotlivé obchody jsou spravovány a za jejich obsah nesou odpovědnost přímo jejich vlastníci a správci. Obchody.cz kontrolují pouze aktuální rámcový obsah záznamů v systému v době vložení do systému. Správce systému nenese jakoukoliv odpovědnost za obsahovou či formální stránku záznamů firem, které jsou zařazeny do databáze serveru obchody.cz

2. Co zde najdu ?
Najdete zde databázi především českých elektronických ale i klasických obchodů s jejich nabídkou zboží a služeb. V blízké době (do konce února) spustíme i další služby spojené s e-komercí. Rádi Vás mile překvapíme.

3. Jak snadno najdu, co hledám ?
Nejrychlejší způsob je zadat hledané zboží, značku, službu Vyhledávejte přímo slovo, které vás zajímá. Pokud hledáte typ obchodu, jděte do kategorií vlevo a nalistujte si tu příslušnou. Pokud chcete Váš dotaz při hledání upřesnit, zvolte více slov (uvádějte je bez skloňovacích koncovek a v jednotném čísle, např. ryb místo ryby). Chcete-li hledání ještě podrobnější, zvolte pokročilé vyhledávání.

4. Co mi přinese registrace mého obchodu ?
Registrací obchodu zdarma získáte výhodu lepší vyhledatelnosti na Internetu, tedy více nových zákazníků, větší známost obchodu, vyšší obrat. Kde jinde, kromě obecných vyhledávačů stránek, lze nejlépe vyhledat ten správný obchod, než na serveru obchody.cz. Na rozdíl od známých systémů zápisu stránek nabízíme kromě běžného popisu navíc zápis klíčových slov (přehled sortimentu, obchodních značek, skupin zboží, názvů apod.), které jsou pro vyhledávání rozhodující. 90% lidí na vyhledávačích hledá klíčové slovo, ale ono tam musí být a navíc musí být jasné, že se to zboží dá koupit.

5. Jak vložit obchod zdarma ?
U nás je vložení základního zápisu obchodu ZDARMA. Zápis zdarma je jednoduchý, navolíte příslušnou kategorii a rubriku, dáte Přidat obchod a vyplníte formulář alespoň v minimálním rozsahu povinných položek. Tento zápis zdarma je určen všem obchodům, tzn. všem elektronickým (internetovým) i reálným obchodům, které mají stránky nebo zaregistrují obchod do systému prostým zápisem. Zápis prochází editací (ověřením) správcem systému v pracovní dny od 24 hodin do tří dnů. Správce systému obchody.cz si vyhrazuje právo tento záznam a zařazení do rubrik upravit a neuvádět záznamy obchodů, které obsahují nelegální činnost, vulgární, rasové či podobně orientované informace. Jeden obchod je možné zaspat do 3 kategorií. Jedna firma může zapsat i několik obchodů. A jeden webmaster může zapisovat i několik desítek obchodních firem (pod jedním jménem a heslem).

6. Jak získat výhodu lepšího vyhledání ?
Lepší vyhledatelnost obchodu získáte zápisem klíčových slov. Zdarma je zápis názvu obchodu, uvedení odkazu na www stránky, popisu obchodu v délce 255 znaků, tak jako je tomu u katalogů internetových stránek. Náš systém je propracovanější tím, že umožňuje prohledat kromě názvu a popisu obchodu i rozšířený záznam klíčových slov (sortimentu zboží a služeb, obchodních značek, názvů, skupin zboží apod.), které si každý obchod může uvést ve svém zápisu. Rozšířený zápis klíčových slov pro obchody (a jejich pobočky) poskytujeme jako placenou službu. Tato služba (50 klíčových slov) stojí jen 2125 Kč/rok bez DPH. Je na každém obchodu, zda chce získat lepší služby za více než přijatelných podmínek. Placené záznamy jsou zvýrazněny a abecedně řazeny před záznamy zdarma.

7. Jak získat rozšířený Zápis Plus zdarma ?
Pro obchody nebo služby firem, které si na serveru obchody.cz objednají placenou reklamu (bannery a ikonky) v minimální ceně 5.000 Kč bez DPH je Zápis Plus pro jeden obchod zdarma.

8. Nenašel jsem, co jsem hledal. Co mám dělat ?
Je možné, že jste při hledání nevhodně zadali hledané klíčové slovo, nebo jste zadali příliš přesnou definici. Zkuste zadat obecnější slovo, jednotné číslo nebo základ slova bez pádových koncovek. Pokud jste ani tak nenašli, to co jste hledali, použijte odkaz Rozšířené hledání a potom můžete zadat přesnější kritéria pro hledání jako je třeba místo, atd. Pokud ani poté nenajdete to, co hledáte, prosím kontaktujte nás zde.

9. Jak editovat záznam nebo přidat nový obchod firmy ?
Jděte přes volbu "Přidej" a zvolte možnost Editovat existující záznam. Zde vložíte jméno (e-mail) a heslo (vkládali jste při zápisu firmy) a můžete vložit další obchod, opravit nebo smazat záznamy obchodů a služeb. Pokud zapomenete heslo, nic se neděje, systém Vám ho na vyžádání zašle.

Kontakt

Ing. Josef Dušák / server obchody.cz
studio areal.cz / areal.com

HRNČÍŘSKÁ 23, 602 00 Brno
Tel.: 541 236 312
Fax: 541 235 058

Přidání ikonky

Pokud se vám naše služba líbí, budeme rádi, když si přidáte ikonku na své stránky. Stačí, když do stránky vložíte zdroj:

<a href="http://www.obchody.cz/"><img src="http://www.obchody.cz/icony/icon.gif" border="0" alt="obchody.cz seznam českých obchodů"></a>

Děkujeme, na vaší stránce se objeví tato ikonka: obchody.cz seznam českých obchodů


Autorská práva - Copyright

Copyright 2003© Ing. Josef Dušák, studio areal.cz (obchody.cz, areal.cz)

Stránky na tomto serveru jsou autorským dílem ve smyslu zákona 35/1965 Sb. (Autorský zákon) a jsou jím chráněny. Není-li uvedeno jinak, autor tímto poskytuje svolení k využití, šíření a kopírování materiálů z tohoto serveru, pokud:

  • výše uvedené označení autorských práv bude na každé kopii dokumentu,
  • dokumenty a související grafika z tohoto serveru budou využity pouze k informačním účelům jednotlivců, nikoliv k jejich dalšímu šíření na Internetu prostřednictvím jiného poskytovatele (serveru)
  • žádné dokumenty ani grafika z tohoto serveru nebudou jakýmkoliv způsobem upravovány ani měněny
  • žádná grafika z tohoto serveru nebude využívána, kopírována ani šířena odděleně od souvisejícího textu.

Veškerá práva, kromě výše jmenovitě uvedených, jsou vyhrazena autorovi. Toto povolení se nevztahuje na některé soubory umístěné na tomto serveru, které jsou chráněny zvláštními licenčními podmínkami. Na serveru uvedené ochranné známky mohou být registrovanými ochrannými známkami jejich vlastníků. Obchodní značky areal.cz, obchody.cz české obchody a domény areal.cz a obchody.cz jsou registrovanými značkami studia areal.cz, Josefa Dušáka.